drukarka

Rodzaje papieru do druku – czym się różnią i jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego papieru do druku ma niebagatelne znaczenie, umożliwiając uzyskanie odmiennych rezultatów. Rodzajów tworzywa jest co najmniej kilka, a każdy z nich ma określone cechy, dzięki którym możemy ocenić, w jakim przypadku najlepiej się sprawdzi. Zatem, jakie są rodzaje papierów do druku?

Rodzaje papierów do druku – jakie występują?

Występuje wiele typów papierów do druku. Jednak do najpopularniejszych możemy zaliczyć syntetyczny, jednostronnie powlekany czy niepowlekany. Każdy z nich wyróżnia się pewnymi właściwościami, co sprawia, że idealnie nadaje się do określonych zastosowań.

Papier syntetyczny

Papier syntetyczny zapewnia szereg możliwości, jednak najczęściej wykorzystujemy go w branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Znakomicie sprawdzi się w przypadku tablic informacyjnych, ulotek czy regulaminów, które muszą się estetycznie prezentować.

Możemy zastosować go również do druku menu do restauracji, ponieważ materiał charakteryzuje się wytrzymałością i wodoodpornością.

Papier jednostronnie powlekany

Druk na papierze jednostronnie powlekanym wyróżnia się zastosowaniem specjalnej powłoki, nadającej mu atrakcyjny połysk, a także właściwości czyniące ten rodzaj niezwykle wytrzymałym. Tego typu tworzywo wchłania mniejszą ilość atramentu, w wyniku czego osiada on na powierzchni.

Z papierem jednostronnie powlekanym najczęściej możemy spotkać się przy druku ulotek, torebek oraz tworzyw do pakowania czy katalogów. Świetnie nadaje się także do produkcji materiałów reklamowych, okładek książek, plakatów, zdjęć albo zaproszeń.

Papier niepowlekany

Ostatnim z opisywanych przez nas materiałów jest papier niepowlekany. Podstawowa różnica pomiędzy nim a powlekanym sprowadza się głównie do sposobu wykończenia. Struktura tworzywa omawianego w tym akapicie jest matowa oraz bardziej chropowata, a dzięki temu, że materiał doskonale wchłania farbę, jego użycie pozwala nam uzyskać intensywne barwy.

Przede wszystkim stosuje się go do wytwarzania materiałów codziennego użytku, jak i do produkcji wizytówek, pocztówek lub zaproszeń.

Komu warto powierzyć druk? Profesjonalna drukarnia

Decydując się na stworzenie wizytówek, zaproszeń, ulotek, katalogów czy menu, a także wielu innych materiałów reklamowych lub istotnych dokumentów, warto skorzystać z naszej oferty.

Jesteśmy drukarnią z długim stażem, dysponującą nowoczesnym parkiem technologicznym – jedynym takim w Kielcach. Zapewniamy profesjonalną obsługę zlecenia i fachowe doradztwo, proponując klientom niepowtarzalne oraz kreatywne rozwiązania.

Rodzaje papieru do druku – czym się różnią i jaki wybrać? Podsumowanie

Występuje wiele rodzajów papieru do druku, różniących się od siebie wyglądem, właściwościami, a także przeznaczeniem. Wśród nich możemy wymienić zarówno ten syntetyczny czy jednostronnie powlekany, jak i niepowlekany. Wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest od naszych potrzeb oraz efektów, jakie pragniemy uzyskać.

Decydując się na stworzenie ulotek reklamowych, katalogów, menu czy tablic informacyjnych, które zawisną w hotelu, warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni. Dzięki temu zyskasz fachową pomoc w doborze odpowiedniego tworzywa, przydatne wskazówki oraz pewność, że uzyskany efekt będzie odznaczał się najwyższą jakością.

To opłacalne rozwiązanie, w wyniku czego wszelkie materiały promocyjne bądź informacyjne będą się atrakcyjnie prezentowały. To z kolei kluczowy aspekt dla przykucia uwagi odbiorców, do których są skierowane.